Zahradnictví Zámecká zahrada v Čimelicích, po čtyřech letech, opět připravuje pro milovníky květin tradiční květinovou podívanou.

Svátek zahradníků a zahrádkářů letos proběhne na sklonku letních prázdnin ve dnech 24. až 27. srpna v areálu čimelického zahradnictví a okolí.

V těchto dnech jsou již organizační přípravy v plném proudu. Pořadatelé se snaží, aby byl tento 34. ročník opět velmi bohatý na zajímavé květinové expozice i na množství vystavovatelů a prodejců rostlinných výpěstků i zahradnického materiálu.

V areálu zahradnictví se představí již tradiční účastníci, ale i zcela noví vystavovatelé. V čimelickém zahradnictví již chystají dekorační rostliny, které pak zdobí jednotlivé květinové expozice a doprovází zajímavé umělecké doplňky.

Rámec a náplň výstavy se teprve tvoří, ale už teď se mohou návštěvníci těšit na zajímavé aranžované expozice. Tvoří se expozice Rozkvetlé sny s nádhernými velkoformátovými obrazy malířky Jana Frýblové, Okamžiky z ptačího světa ze zahrady i z volné přírody s překrásnými fotografiemi Vendy Štofflové, ve vstupní hale bude expozice Příroda očima fotografů Jiřího Hájka a Milana Hanuse , která vás zavede na nádherná místa šumavských zákoutí i jižních Čech, Moje zahrada, moje království se záplavou balkonových květin, Rozkvetlé hospodaření ztracené v čase s tradičními gladiolami, Na našem dvorku s barevnými dřevěnými zahradními dekoracemi, Vzpomínka na výtvarnici Evu Ďurčovou, Fenomén strom, Trochu z historie květinových výstav, Sortiment starých ovocných odrůd, novinky firmy SEMO či sortiment zeleniny firmy Moravoseed vhodný pro pěstování v nádobách a další.

Rostlinný svět na letošní výstavě bude zastupovat také široký sortiment gladiol, lilií a jiřin včetně novinek od tradičních pěstitelů, trvalky, letničky, skalničky, balkonové květiny, kaktusy, sukulenty, okrasné dřeviny, masožravé rostliny, koření, léčivky, řezané květy a další.

Ve venkovních výsadbách se opět objeví letničkové směsi z přímého výsevu a řada dalších zajímavých květin.

Zahradníci budou samozřejmě své výpěstky nejen vystavovat, ale i nabízet k prodeji v hojném sortimentu včetně velkého množství zahradnického materiálu, dekorativních předmětů a zahradní keramiky.

Pokud si budete chtít zpestřit konec letních dnů, zaškrtněte si v kalendáři „Čimelice“ a přijeďte se podívat. Určitě nebudete zklamáni. Aranžované květinové expozice se rozkládají ve sklenících a foliovnících na ploše 3 000 m2. Výstavu doprovází chovatelská výstava drobného zvířectva, bohaté občerstvení v přilehlém parku a a pestrý kulturní program u sportovní haly.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Ing. Martin Trávníček , zahradnictví Zámecká zahrada Čimelice

Ing. Hana Chvalová organizátor výstavní části

 

ZDE budeme postupně zveřejňovat další informace

Plakát 2023