Výstava byla slavnostně zahájena ve čtvrtek 19. srpna 2002 v 9 hodin. Úvodní řeč měl hlavní pořadatel ing. Miloš Chval Dále pak měl slovo Karel Beran za Český svaz zahrádkářů, ředitel Lesní správy Orlík nad Vltavou ing.Josef Vovesný, starosta Písku ing. Pavel Průša a ředitel regionálního pracoviště MZe ing.Šolín . Nakonec promluvila hlavní pořadatelka ing. Hana Chvalová, která poté výstavu zahájila.

„Květinami vítáme vstup do života, květinami se loučíme. Provázejí člověka celým životem a měly by být jeho skutečným přítelem. Proto si zasluhují naši péči a pozornost.“ K. Krämer. Tímto mottem, velkého příznivce a dlouholetého tvůrce čimelických výstav jsme předznamenali další ročník květinové výstavy v roce 2004. Tento citát, seznam vystavovatelů a další informace jsme od tohoto ročníku pravidelně návštěvníkům poskytovali formou informačních výstavních skládaček.
V tomto roce jsme se na čimelické výstavě květin také naposledy představili s našimi tradičními zeleninovými výpěstky. Zničující sucho v roce 2003 a nesmyslná zemědělská cenová politika po vstupu ČR do Evropské unie v roce 2004, nás donutily k rozhodnutí ukončit pěstování tradiční polní zeleniny v Čimelicích a orientovat se spíše na květiny a ostatní zahradnické služby.
Na zahájení jsme tentokráte uvítali i hejtmana jihočeského kraje pana RNDr. Jana Zahradníka a tradičně i přednostu krajského úřadu pana JUDr. Luboše Průšu. Ve vstupní hale představila originální keramiku paní Eva Ďurčová z Uzeniček na Blatensku. Sortiment řezaných chryzantém naposledy v Čimelicích představil pan Fejfar z Dolních Břežan. Expozici gladiol doplnily dřevěné kostky v pastelových barvách a krásné originální elegantní zahradní nádoby keramických závodů z Poštorné.
Rozmanitost květin doplnily velké skleněné válce z čirého skla poskytnuté firmou Keramika Ing. Karel Piskáček z Říčan. Moderní floristiku zde poprvé předvedla paní Martina Krátká z květinové síně Letizia z Dobříše. Dekorativní hrnkové rostliny představila firma Zahrádkářské centrum Otto Chýna z Říčan. Zeleninové expozice mimo firmu Moravoseed doplnila i firma Semo s.r.o. s pestrým letničkovým sortimentem.
Paní Marie Rousová z květinové síně z Březnice se svými spolupracovníky doplnila zajímavé a netradiční řezané květy dekoracemi z březových větví a hrnkových květin. Do rodiny vystavovatelů přibyli mimo dalších i pěstitelé okrasných dřevin Meislovi ze Znojma. Celkově se na výstavě podílelo 76 zahradnických firem a návštěvnost byla 35 000 návštěvníků.

Výstava květin Čimelice 2004  byla velmi úspěšná. Děkujeme všem za spolupráci! Akci navštívilo za 4 dny přes 34 tisíc návštěvníků !!!

Na propagaci akce se podíleli: Siko Čimelice, Agroslužby Jozef Beniska, Jihospol Strakonice, Česká spořitelna, Rašelina Soběslav a Semo Smržice. Mediální partner: Rádio Blaník