25. ročník čimelické výstavy květin v roce 2002 byl ve znamení příjemného srpnového počasí. Výstavu jsme zahájili za účasti milých hostů s oblíbenou herečkou paní Ivou Janžurovou.
Paní Janžurová symbolicky zahájila výstavu zazvoněním na keramický zvonec s vervou sobě vlastní. Keramika bohužel nevydržela napětí situace a rozpadla se na několik kusů. Nicméně smůlu to nepřineslo. Průběh květinové přehlídky byl úspěšný. Výstavu navštívilo v průběhu 4 dnů téměř 32 000 návštěvníků.
Ve vstupní hale se floristickými doplňky zviditelnila firma Dekorace a umělé květiny Rosa Praha. Firma Cikas a pan Jaroslav Fejfar přivezli tentokráte do Čimelic sortiment řezaných růží. Krásu těchto královen doplňoval klapot starého mlýnského kola.

Plakát Čimelice 2002

Výstava byla slavnostně zahájena ve čtvrtek 22. srpna 2002 v 9 hodin. Úvodní řeč měli hlavní pořadatelé ing. Miloš Chval a ing. Hana Chvalová. Dále pak měl slovo Karel Beran za Český svaz zahrádkářů a přednosta okresního úřadu ing. Zdeněk Prokopec. Nakonec promluvila herečka Iva Janžurová, která poté výstavu zahájila. Úvodní projev byl z větší části věnován záplavám v Čechách.

Čtyřloďový skleník zaplnili drobní pěstitelé a zahradnické firmy. Letos výstavu obohatila mimo jiné semenářská firma Moravoseed s velmi pěknými zeleninovými výpěstky. Výstavní plocha byla rozšířena o ukázkové výsadby hlíznatých begonií. Hlavní expozici sortimentu řezaných květin vytvořila skupina floristů pod vedením paní Venduly Eisnerové z firmy Kamelie z Českých Budějovic. Květiny dekorovaly reprodukce obrazů významného avantgardního rakouského malíře Gustava Klimta. Vkusné, moderní květinové dekorace a zajímavé obrazy vytvořily originální celek. Expozici doplnily barevné keramické žardiny a plastiky z Bechyně.

Kulisu pro balkonové květiny firmy Zámecká zahrada Čimelice vytvořily dřevěné výrobky a doplňky truhlářské firmy Vladeko z Tachlovic. Firma Vladeko se zabývá výrobou dřevěných prvků zahradní architektury. Vzájemnou spoluprací vznikla malebná zahradní zátiší s pergolou, dřevěnými stěnami, lavičkami, lehátkem, můstkem, studnou, pískovištěm a našimi balkonovými květinami.
Zeleninová produkce byla prezentována velmi netradičním způsobem. Paní Libuše Neumanová vytvořila gigantického cibulového hada na stromě. Budil opravdu respekt. Na jeho vytvoření padlo velké množství aranžovací hmoty, pletiva, borovicové kůry a samozřejmě i cibule. Cibuli doplnily další zeleninové výpěstky a samozřejmě nemohly chybět gladioly. Ostatní plochy vyplňovaly tradičně jiřiny, lilie, kaktusy, sukulenty, bonsaje, okrasné dřeviny a sortiment letniček.

Výstava květin Čimelice 2002 byla velmi úspěšná. Děkujeme všem za spolupráci!

Sponzoři akce: Siko Čimelice, Agroslužby Jozef Beniska, Jihospol Strakonice, Česká pojišťovna

Mediální partner: Rádio Blaník